wtorek, 7 października 2014

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Po kilku miesiącach poszukiwania osoby chętnej do swapu z ZEA w końcu się udało i mam przepiękną pocztówkę z Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo na Bliskim Wschodzie, położone nad Zatoką Perską i Omańską. Graniczy z Arabią Saudyjską i Omanem. Moja piękna pocztówka przedstawia Burdż Chalifa. Wieżowiec w Dubaju, zbudowany przez firmy Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Budowa została rozpoczęta 21 września 2004 a zakończyła się 16 sierpnia 2009 roku. Wysokość budowli wynosi 829 metrów. Budynek posiada 163 piętra użytkowe. Oficjalne otwarcie budynku nastąpiło 4 stycznia 2010 roku, a koszt budowy to 1,5 miliarda dolarów. Jest najwyższym wieżowcem n a świecie :-) Kartkę dostałam od Hiny :-)
6 komentarzy:

 1. Piękna kartka :) Mój kolega ze studiów mieszka i pracuje w Dubaju, ale do tej pory nie wysłał mi żadnej kartki :( Ale udało mi się z tego państwa zdobyć pocztówkę w inny sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja całkiem niedawno umówiłam się na dwie wymiany i żadna z tych kartek jeszcze do mnie nie dotarła :( a karteczka z Dubaju cudowna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulala :) widzę zmiany na blogu :-) oczywiście na plus! Bardzo mi się podoba, a kartka super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pocztówka. Pochwalę się, że też mam tę budowlę w swoich zbiorach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym zobaczyć ten budynek na żywo... Kraje arabskie w pewien sposób mnie fascynują i też umawiam się na wymiany właśnie z ludźmi z Bliskiego Wschodu. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)