wtorek, 5 grudnia 2017

Roussillon,miasto w kolorze ochry - Francja

Roussillon to małe miasto a właściwie powinnam napisać miasteczko leżące  w Prowansji w samym sercu parku narodowego Luberon. 

Szukając informacji o tej miejscowości wyczytałam (zresztą widać to też na pocztówce), że Roussillon położone jest na wzgórzu, a jego domy są w rdzawo-czerwonych kolorach. W miasteczku nawet stare mury pomalowane są farbą w kolorze ochry. Żółte, niebieskie i zielone drzwi i okiennice kontrastują z wszechobecnymi odcieniami czerwieni. W wąskich uliczkach działają galerie i warsztaty artystów, jest tu także kilka kafejek i restauracji.

Mnie pocztówka ogromnie się podoba :-D A Wy co sądzicie?4 komentarze:

 1. Cudowny widok i te góry w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno mnie tu u Ciebie nie było, Kasiu, ale już wpadły mi w oko dwie pocztówki. Obie są cudowne. Pierwsza to oczywiście ta. Jest idealna po prostu :) Chciałabym odwiedzić to miejsce, muszę sobie gdzieś zapisać tę pocztówkę :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wiem że dawno! Ja kurcze mało konsekwentna jestem w prowadzeniu bloga. Zawsze coś innego zabiera mi czas i tak to wygląda niestety. Postaram się być bardziej systematyczna w pisaniu na blogu swoim i obserwowania Waszych blogów:-)

   Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)