niedziela, 7 lutego 2016

Struktura religijna kraju - Kazachstan

W styczniu dostałam od Oxany, pierwszą oficjalną pocztówkę z Kazachstanu. Na karteczce świątynie ukazujące strukturę religijną tego kraju. Ponad 70 % populacji to muzułmanie. Chrześcijanie są w mniejszości gdyż jest ich 25% z czego ponad 21 % to wyznawcy prawosławia, ponad 2% stanowią katolicy a 1% protestanci.  
5 komentarzy:

 1. Jak śpiewał Borat "Kazachstan - najwspanialszy kraj na świecie... Kazachstanie, Kazachstanie! Jesteś bardzo pięknym miejscem!".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z Kazachstanu mam jedną pocztówkę pochodzącą z wymiany. Przedstawia...grecką uliczkę :/ Zupełnie nie jestem zadowolona z tej wymiany. Twoja kartka podoba mi się zdecydowanie bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W ubiegłym tygodniu dostałam moją pierwszą pocztówkę z Kazachstanu (Greetings from...) :) Twoje są całkiem ładne, choć brakuję mi napisu, że to właśnie to miejsce a nie inne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę iż masz naprawdę ciekawe pocztówki w swojej kolekcji i do tego z bardzo ciekawych krajów. Bardzo klimatyczna,szkoda że nie ma tylko napisu ale i tak wiesz skąd przybyła i to się liczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę iż masz naprawdę ciekawe pocztówki w swojej kolekcji i do tego z bardzo ciekawych krajów. Bardzo klimatyczna,szkoda że nie ma tylko napisu ale i tak wiesz skąd przybyła i to się liczy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)