niedziela, 7 lutego 2016

Święto Lampionów - Tajwan

Tą karteczkę dostałam od Lexie. Ukazuje ona festiwal lampionów. Wyczytałam iż, Święto Lampionów obchodzi się 15 dni po Chińskim Nowym Roku. Początki festiwalu sięgają 1990 roku, którego głównym celem było szerzenie tradycji festiwali folklorystycznych. Wcześniej święto znane było jako Yuan Xiao Festival. To również święto wieńczące uroczystości powitania Nowego Roku. Festiwal przyciąga co roku tysiące osób. W tym czasie na ulicach całego miasta odbywają się przeróżne atrakcje – tańce, wróżby, popularną przekąską są ryżowe ciasteczka, ale oczywiście najważniejszym momentem jest puszczanie papierowych lampionów. Do lampionów dołączane są również życzenia dla najbliższych osób. Jak głosi miejscowa legenda im wyżej wzniesie się lampion tym więcej szczęścia doświadczy osoba która go wypuściła. Coś niesamowitego! Chciałabym to zobaczyć na żywo :-)
4 komentarze:

 1. Pięknie wyglądają te lampiony, tak magicznie ;)

  http://piosenkajestdobranawszystko87.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas czasem widać takie lampiony na nocnym niebie i nie w tej ilości. No i chyba zostało to zabronione ze względu na zagrożenie pożarem :) Piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiczne lampiony i magiczna pocztówka :) Super byłoby wybrać się na takie wydarzenie, widoki muszą być niesamowite :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo tak! To coś co chciałabym zobaczyć na żywo (oprócz zorzy polarnej i kilku innych rzeczy :D). Na zdjęciu wygląda to świetnie, a co dopiero na żywo... :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)