środa, 31 sierpnia 2016

Niedźwiedź symbol Madrytu - Hiszpania

Mówi się, że symbolem Madrytu jest niedźwiedź wspinający się na drzewo truskawkowe ;-) "Miś Puszatek" - bo tak go nazwaliśmy, występuje także w herbie Madrytu i jest to ukochane zwierzę wszystkich mieszkańców miasta.
Rzeźba przedstawiająca misia, ma 4 metry wysokości i położona jest w samym sercu miasta na Placu - Puerta del Sol zwanym Bramą Słońca. Wiedzieliście że, Brama Słońca jest hiszpańskim „południkiem zero”? Punktem, od którego mierzy się wszystkie odległości jaki i główne drogi w Hiszpanii? Rzeźba została stworzona w 1966 roku przez Antonio Navarro Santafé. Waży ponad 20 ton. Obecnie jest bardzo popularnym miejscem spotkań i punktem orientacyjnym. Zrobienie zdjęcia misiowi bez turystów jest praktycznie nierealne. Również ja, musiałam się z misiem sfotografować ;-)
A oto zdjęcie: moje i misia ;-) 
 

5 komentarzy:

 1. Super pocztówka :) a zdjęcie bardzo do niej podobne:)
  W wolnej chwili zapraszam do obejrzenia, co prawda dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem, ale pasja pocztówkowa jest wieeelka :)
  http://pocztowkowe--podroze.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. niedźwiedź kojarzy mi się przede wszystkim z Berlinem, nawet nie wiedziałam, że Madryt ma swojego :) ale drzewo truskawkowe... to jest dopiero fascynujące :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Można porównać pocztówke: oczekiwania vs rzeczywistość ale myślę, że w tym wypadku rzeczywistość wygrała:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Można porównać pocztówke: oczekiwania vs rzeczywistość ale myślę, że w tym wypadku rzeczywistość wygrała:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka szkoda że jeszcze żaden z Mulinowych Podróżników Misia z Madrytu nie odwiedził!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)