środa, 27 kwietnia 2016

Manhattan średniowiecza czyli miasto San Gimignano - Włochy

Witajcie! Dzisiaj chciałam Wam pokazać miasto które mnie zachwyciło podczasj podróży do Toskanii. To San Gimignano zwane też "Manhattanem średniowiecza" lub "Miastem wież", znajduje się ono w prowincji Siena. To piękne, bardzo charakterystyczne, stare, średniowieczne miasto otoczone murami. Położone jest na wzgórzu wysokim na 334 m, górując ponad doliną rzeki Elsy. Jego specyfika wynika z mnogości wysokich, starych wież, widocznych z dużej odległości od miasta. Słynne czworokątne wieże wbudowane były przez zamożnych mieszkańców na przełomie XIII-XV wieku. Pełniły one funkcje obronne, ale co "ważniejsze" podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Czyli im wyższa wieża tym bardziej bogatszy był jej właściciel. Historyczne centrum znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poniżej wrzucam też parę zdjęć, ale nic nie odda uroku i piękna tego miasta :-) 

Już podczas podjeżdżania po "górę" na której jest położone miasto, widać było te niesamowite wieże. Nie mogliśmy się wprost odkleić od szyby autobusu. Potem było jeszcze lepiej :-)  

 
 
 

5 komentarzy:

 1. ale świetne zdjęcia, muszę się tam kiedyś wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. widziałam to miejsce na pocztówkach i zdjęciach niejednokrotnie i mogę sobie tylko wyobrazić jak fantastycznie musi wyglądać na żywo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe miejsce! A ta pocztówka, wow piękna. Chciałabym zobaczyć na żywo to miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna pocztówka i jakże piękne miasto,aż chce się pisać jakieś legendy osadzone w jego murach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli byłabym w tamtych okolicach, to napewno odwiedziłabym to miasto. Wygląda niezwykle ciekawie, a pocztówka z tym pięknym niebem jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)