piątek, 22 kwietnia 2016

Piękno Toskanii - Włochy

Część! Kilkanaście dni temu podjęłam spontaniczną decyzje o wykupieniu wycieczki objazdowej po Toskanii. Zdecydowałyśmy się w ostatniej chwili i było to jakieś szaleństwo. Strasznie się bałam że czegoś nie ogarnę, zapomnę itp. Na szczęście wszystko się udało a piękno tej krainy na zawsze skradło moje serce ;-) Z wyjazdu oprócz całej masy wspomnień, tysięcy zdjęć - nie przesadzam, zrobiłyśmy łącznie ich ponad 3 tysiące ;-), przywiozłam ponad pięćdziesiąt karteczek. W najbliższych dniach planuję jakiś pocztówkowy konkurs, jeśli tylko jesteście zainteresowani ;-)

Kartka którą pokazuję w tym poście przedstawia typowy toskański krajobraz.  Może kilka informacji o samej Toskanii... Położona jest w środkowych Włoszech i dzieli się na 10 prowincji. Graniczy na północy z Ligurią i Emilią-Romanią, na wschodzie z Umbrią i Marche, na południu z Lacjum, a od zachodu sięga do wybrzeży Morza Tyrreńskiego. Toskania obejmuje zachodnie zbocza Apeninów, Kotlinę Toskańską oraz Pogórze Toskańskie, przecięte licznymi dolinami rzek.


5 komentarzy:

 1. hihi, skąd ja to znam - z każdej podróży wracam zawsze z tysiącem zdjęć, przez które potem trzeba się przedzierać, wybierać i w ogóle :D
  Toskanii uprzejmie zazdroszczę, bo to chyba jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. czego dowodem jest chociażby przedstawiona przez Ciebie kartka. szczęka opadła mi do ziemi i nie mogę jej podnieść. cudo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka piękna Toskania, jaka piękna pocztówka! Nie mogę się napatrzeć :)
  Co do tysięcy zdjęć ha ha, znam to aż zbyt dobrze, bo ostatnio w samym Paryżu zrobiłam ponad 1000 i mam teraz problem, które zdjęcia wybrać i dodać do danego posta. W sumie to zawsze tak mam :D
  Co do pocztówek, to też często przywożę ich zbyt dużo, a rodzice się śmieją że w sumie to za pieniądze wydane na kartki mogłabym sobie kupić jakiś tani bilet. W sumie mają rację i chyba czas coś z tym zrobić, i to zmienić :D
  Będąc we Florencji kupiłam kilka pocztówek typowo z Toskanii, a jadąc przez ten region kompletnie odleciałam i tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę tam kiedyś wrócić i pojeździć po tych krętych drogach wśród cyprysów :)
  Będę czekała i na pozostałe pocztówki, i może na jakąś relację (lub chociaż fotorelację), no i konkursem również nie pogardzę :D
  Pozdrawiam i super, że zdecydowałyście się na taką objazdówkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc się na tę kartkę zawiesiłam się na dobre kilka minut! Przepiękna pocztówka - to mało powiedziane!
  Takie spontaniczne wyjazdy przeważnie zawsze sa najlepsze :) Toskanii potwornie zazdroszczę, bo chciałabym ją bardzo bardzo zobaczyć.
  Ja pocztówki zbieram wysłane z kraju pochodzenia, więc w ewentualnym konkursie dam szanse innym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pocztówka piękna, jak i z resztą cała Toskania :) Zazdroszczę takiej wspaniałej wycieczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie spontany są fajne :)
  Pocztówka jest niesamowita,bardzo mi się podoba ;)
  I jestem zainteresowana konkursem ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)