czwartek, 25 sierpnia 2016

Szczyt Yu Shan - Tajwan

Cześć!  Niejednokrotnie pisałam na blogu jak uwielbiam morze, plażę, palmy. Nie mniej kocham też góry, piesze wędrówki i cudne widoki. Dlatego też, za każdym razem gdy dostaję karteczkę z górskim widokiem ogromnie się cieszę :-)

Ta pocztówka przywędrowała do mnie z Tajwanu.  Góra Yu Shan to szczyt w pasmie Gór Tajwańskich. Leży na terenie Parku Narodowego Yushan i jest najwyższym szczytem zarówno Tajwanu jaki Republiki Chińskiej. Yu Shan, znajduje się na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej oraz filipińskiej. Ma pięć wierzchołków: Główny, Wschodni, Północny, Południowy i Zachodni. Najwyższy z wierzchołków to Wierzchołek Główny i ma 3952 m. Uwielbiam widok na tej karteczce i te góry :-)

1 komentarz:

  1. Również lubię górskie widoki na pocztówkach i w terenie, ale wspinać się na nie jakoś za tym nie przepadam, choć wędrować po płaskim, bądź pagórkowatym terenie uwielbiam. Piękna pocztówka :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)