wtorek, 17 stycznia 2017

"La Isla Bonita" czyli piękna wyspa - Hiszpania

Witajcie! 

Zawsze siadając do pisania kolejnego posta mam problem. Bo jak tu wybrać tą jedną, jedyną kartkę do pokazania w danym poście gdy jest ich tak dużo i są tak różne a każda czymś zachwyca?! Czym mam się kierować? Zawsze mam z tym ogromny problem i z reguły tracę na te wybory zdecydowanie za dużo czasu ;-) Też tak macie?? Czy tylko ja mam z tym problem?? ;-)

Dzisiaj też się zastanawiałam nad wyborem pocztówki do tego postu i zdecydowałam się na jedną z nowych karteczek, otrzymaną z "pięknej wyspy". La Palma bo o niej mowa, to jedna z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich. Pod względem wielkości jest to piąta wyspa w archipelagu. Jej powierzchnia zajmuje 708 km², długość wynosi 42 km, a szerokość 28 km. Największym miastem wyspy jest Los Llanos de Aridane, a stolicą Santa Cruz de la Palma. La Palmę zamieszkuje ponad 86 tys. ludzi. Wyspa ma pochodzenie wulkaniczne i jest najmłodszą w archipelagu. Powstała ok. 2 miliony lat temu. Krajobraz wyspy ma charakter górzysty, co zresztą widać na pocztówce. Najwyższe wzniesienie to Roque de los Muchachos mające 2426 m n.p.m.. 

Kartka jak dla dla mnie cudna. Idealnie trafiona w mój gust i do tego pierwsza otrzymana z "La Isla Bonita" ;-)     

2 komentarze:

  1. Kasiu ile masz jeszcze takich perełek w zanadrzu? Cudne pocztówki pokazujesz, nic tylko w ramkę i na ścianę, bo chować takie widoki to grzech :P Też mam zawsze dylemat z wyborem i przeważnie stawiam na tę, która akurat wydaje mi się pasować do tego dnia ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj troszkę mam ;-) Jakoś dostaję całkiem sporo fajnych karteczek z czego ogromnie się cieszę :-) Aczkolwiek brzydactwa też się zdarzają :-)

      Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)