sobota, 6 lutego 2016

Wyspa Zakintos nazywana "Kwiatem Wschodu" - Grecja

Witajcie Kochani! Dzisiaj mam taki dzień, gdy mogę sobie poleniuchować i skupić się na tym co lubię i sprawia mi ogromną radość ;-) Dlatego nadrabiam zaległości. Przygotowałam parę nowych karteczek do wysyłki - w sensie wypisałam, wyszukałam parę nowych osób chętnych na zagraniczna wymianę. No i oczywiście chciałabym wrzucić na bloga parę nowych karteczek, gdyż nad tym już nie panuję. 

Jako pierwszą chciałabym Wam pokazać karteczkę którą dostałam od Juli z Saint Petersburga. No właśnie, kartka piękna przedstawiająca cudowną grecką wyspę Zakintos a wysłana z Rosji ;-) Zakintos, tak jak wspomniałam wcześniej, to  grecka wyspa na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu, trzecia co do wielkości w archipelagu Wysp Jońskich. Wraz z pobliskimi niemal bezludnymi wysepkami tworzy gminę Zakintos. Ma około 405 km² powierzchni. Wyspa znana z rybołówstwa, uprawy zbóż, drzew owocowych, no i oczywiści turystyki. Głównym miastem i portem jest Zakintos. Nazwa wyspy pochodzi od imienia syna mitologicznego Dardanosa, króla Arkadii. Gdyby nie to że wysłana z Rosji, byłaby IDEALNA ;-)
 

5 komentarzy:

 1. Ładna karteczka :). Zakynthos to jeden z moich celów wyjazdowych :).

  OdpowiedzUsuń
 2. To także i mój cel wakacyjny :-) Mam nadzieję że uda mi się kiedyś go zrealizować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna i bardzo wakacyjna pocztówka. Chętnie bym się tam wybrała, bo tamtejsze widoki są niesamowite. W ogóle romantyczna jest ta wyspa. Akurat znajomi się tam zaręczyli :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja chciałabym się tam teraz znaleźć! Rajski widoczek :D

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba najbardziej popularny 'widok' z tego miejsca :D Miałam tam pojechać w ostatnie wakacje, ale jednak wybrałam inne miejsce w Grecji :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)