sobota, 6 lutego 2016

Sztuczny kanał wodny czyli Kanał Panamski - Panama

W końcu doczekałam się nowego państwa w mojej "karteczkowej" kolekcji! :-) To Panama. Państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Kolumbią i Kostaryką – łączna długość granic lądowych wynosi 555 km, ponadto 2490 km wybrzeża morskiego. Jego stolicą jest miasto o tej samej nazwie. 
Panama znana jest głównie z Kanału Panamskiego, dzięki któremu statki aby przepłynąć z zachodu na wschód Ameryki nie muszą opływać Ameryki Południowej i przechodzić przez Cieśninę Magellana. Karteczkę z widokami na wspomniany Kanał Panamski dostałam w ramach swapu od Anyi Zhang :-)


 

2 komentarze:

  1. Ciekawa jest ta pocztówka. Mam wrażenie, że wymieniałam się z tą samą osobą. Otrzymałam od niej rozwijany zestaw pocztówek, kilka drobiazgów, a potem jeszcze raz się wymieniłyśmy i dostałam zwykłą pocztówkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa kartka, a przede wszystkim z charakterystycznym miejscem dla Panamy, choć chyba ta, którą ja dostałam podoba mi się bardziej (możesz zobaczyć u mnie) :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)