środa, 11 grudnia 2013

Barbados

Teraz czas na jedno z dwóch nowych państw w mojej kolekcji. Małe Antyle czyli Barbados. Wyspa pochodzenia koralowego, otoczona przez rafy koralowe. W przeciwieństwie do innych wysp archipelagu, nie ma budowy wulkanicznej, a wapienną. Wzdłuż wybrzeży ciągną się piaszczyste plaże. Na wyspie występują niziny nadmorskie oraz wzgórza charakterystyczne dla środkowej części tego kraju. Najwyższy szczyt to Mount Hillary.  Stolicą państwa jest Bridgetown. Pocztówka przedstawia widok na piękne miasto Bathsheba. Jest to miasto wypoczynkowe dla osób  osób pragnących dokonać rekonwalescencji swojego ciała i umysłu. Ze względu na otwarte wody Oceanu Atlantyckiego Bathsheba stanowi raj dla osób szukających miejsca na uprawianie windsurfingu. Chcę tam być !!!  Chociaż z drugiej strony wyspa jest nawiedzana przez cyklony więc czasami jest groźnie :) Pocztówka z wymiany


1 komentarz:

  1. Cyklonów jako takich nie ma, z tego co mówią lokalsi to ostatni prawdziwy cyklon nawiedził wyspę w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jeżeli już jakiś idzie w kierunku Barbadosu to przed samą wyspą zmienia kierunek. Wieje ogólnie cały czas, ostatnie dwa dni troszkę mocniej, ale jest ok. Wschodnie wybrzeze, tam własnie znajduje się Bathsheba, jest cudowne, plaze nadal są piaszczyste, ale znajduje się na nich bardzo dużo kamieni a piasek nie jest juz tak drobny i delikatny jak na południu i zachodzie. Wschód ma też najbardziej burzliwe wody, ma to swój urok :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)