wtorek, 28 stycznia 2014

Korea Południowa

Bardzo lubię takie dni, gdy wracam zmęczona, zmarznięta do domu a tu czeka pocztówkowa niespodzianka i to niespodzianka z drugiej półkuli :) Zwłaszcza z kraju którego w swej kolekcji jeszcze nie mam. To Korea Południowa. Zlokalizowana na południowym krańcu półwyspu koreańskiego. Ze względu na niestabilne i ostatnio nienajlepsze stosunki z jedynym sąsiadem – Koreą Północną  - opisywany kraj jest jak wyspa. Nie ma możliwości dotarcia do Korei drogą lądową – jedyne opcje to samolot lub prom z Chin. Stolicą państwa od 1394 roku jest Seul. Moja pocztówka przedstawia widok na Gyeongbokgung, jeden z pięciu największych pałaców dynastii Joseon właśnie w Seulu. Właściwie to mam problem z tą pocztówką, ponieważ przedstawia ona Seul i tam została zakupiona, ale Candice wysłała ją z Singapuru. W takich przypadkach zawsze mam problem, jak "wrzucać"  takie pocztówki?! Według mnie jako Korea bo to ten kraj przedstawia?! Jeśli się mylę poprawcie mnie :) Podsumowując, bardzo się z niej cieszę i szalenie mi się podoba :)


2 komentarze:

  1. To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jak będziesz klasyfikowała pocztówki :). Dla mnie liczy się stempel, czyli miejsce wysłania. Widokówkę z Koreą na przodzie równie dobrze mógłby mi wysłać ktoś z Niemiec - pytanie czy to nadal będzie Korea? Dla jednych tak, dla drugich nie, kwestia podejścia :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna:-) ja też mam zawsze problem kiedy pocztówka przedstawia inny kraj niż ten, z którego została wysłana ale zazwyczaj segreguję po tym co jest na pocztówce ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)