wtorek, 27 maja 2014

Malediwy

Ostatnia pocztówka, którą dzisiaj znalazłam w skrzynce pocztowej jest z Malediwów.  Rajskie Malediwy to archipelag oraz państwo wyspiarskie, położone na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. Malediwy to ok. 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym, ciągnącym się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Tylko 202 z tych wysepek jest zamieszkanych. Stolicą jest Male, gdzie mieszka nieco ponad 1/4 ludności. Jest jedynym ośrodkiem miejskim w kraju. Malediwy leżą zaledwie dwa metry ponad powierzchnią poziomu morza i są zagrożone całkowitym zalaniem. Dlatego państwo to od lat zwraca się do największych i najpotężniejszych krajów świata o pomoc w ograniczaniu efektu cieplarnianego. Tę moją perełkę dostałam od Shahy w ramach swapu :) Ah jakże chciałabym płynąć tą łódką :P3 komentarze:

 1. Faktycznie raj! Znaczek też śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością czekam na taka pocztówkę! ;)
  Ta jest piękna! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękna pocztówka! Przecież to jest istny raj, nic tylko spakować się i tam polecieć/popłynąć :) No i perełka wśród wysp :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)