środa, 24 września 2014

Japonia

Wszystkie pocztówki, które dzisiaj dostałam, szalenie mnie cieszą. Jednak najbardziej, cieszy ta oto kartka z Japonii przedstawiająca moje ulubione, ukochane sushi. Zupełnie zwariowałam na punkcie japońskiej kuchni i sushi dosyć często gości na moim stole :D

A Wy jaką kuchnię lubicie najbardziej? Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrej nocy :-)5 komentarzy:

 1. Świetna pocztówka bo przedstawia kuchnie japońską ;)
  Ja lubię próbować nowych smaków, więc nie mam ulubionej kuchni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry, Katte, pozdrawiam Cię z Japonii. Sushi nie jest tu jadane tak często, jak by się to mogło wydawać, jednak wraz z innymi surowiznami z morza przyczynia się do wielu chorób, głównie z powodu zawartości bakterii, wirusów i pasożytów oraz wcześniejszego kontaktu z rtęcią. Nie chcę psuć Twojego entuzjazmu w temacie kuchni japońskiej, doradzam jednak przynajmniej kontrolowanie częstotliwości zjadania tej potrawy, w każdym razie jej najpopularniejszych rodzajów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj! Bardzo dziękuję za pozdrowienia i komentarz :-) Mam świadomość że surowizna w sushi nie jest do końca zdrowa. Myślę jednak że w takiej postaci jak w Polsce nie do końca przypomina to sushi z Japonii. Ja sushi robię sobie sama, więc używam tylko tych produktów, których jestem pewna ;-) Ale Ci zazdroszczę tej Japonii! ehhhh ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie, że się nie nafoszyłaś, i wobec tego pozwól, że dopiszę, dobrze? Ponieważ, sądząc po Twoich obserwatorach, jesteś w podobnym do nich młodym wieku, który ma tu znaczenie. Otóż szczególnie dla młodych kobiet nie jest wskazane spożywanie wodorostów oraz ryb z otwartych zbiorników wodnych i dotyczy to także półproduktów, które nie pochodzą z Japonii. Zapamiętaj, proszę, i ewentualnie doczytaj w Internecie, nie chcę Cię tu zamęczyć :) Życzę jak najwięcej pomysłów na tzw. sushi kombinowane. Dobranoc z Honsiu.

   Usuń
 4. Mnie kręci kuchnia węgierska. Byłam w tym kraju wiele razy i tamtejsza kuchnia niezwykle mi smakowała. Lubię pikantne jedzenie, a tam w zasadzie wszystko podawane jest na ostro. Poza tym ludzie są tam niezwykle sympatyczni :)
  Bardzo ładna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)