czwartek, 16 października 2014

Japonia

Itsukushima Jinja to miejsce kultu w japońskiej religii shintō na wyspie Itsukushima w mieście Hatsukaichi. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Część budynków i przedmiotów została uznana przez rząd japoński za skarby narodowe. Chram wywodzi swoje początki z VI wieku, a w obecnej formie istnieje od 1168. Konstrukcja świątyni, opierająca się na pomostach zbudowanych nad zatoką, wiąże się z dawnym statusem wyspy jako świętej ziemi. W dawnych czasach przeciętni ludzie nie mogli postawić stopy na wyspie. Przybywali łodzią, przepływając pod bramą, która wydawała się pływać. Brama chramu Itsukushima jest jedną z największych atrakcji turystycznych Japonii. Zbudowana z drewna kamforowego, ma 16 m wysokości, a jego nadproże mierzy 23 m długości. Dla zapewnienia dodatkowej stabilności zbudowano ją w stylu "czterech nóg".







2 komentarze:

  1. Piękna pocztówka, zazdroszczę kartki z Japonii :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mi się bardzo podoba :-) Hmm pamiętam jak czekałam na pierwszą karteczkę z Japonii i w końcu pewnego dnia przywędrowała :) Do Ciebie też pewnie przyjdzie! :-)

      Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)