sobota, 3 stycznia 2015

Kazachstan

Kazachstan a właściwie Republika Kazachstanu to państwo leżące częściowo w Azji (88% powierzchni) i częściowo w Europie (12% powierzchni – tereny na zachód od rzeki Emba). Państwo powstało w 1991 w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Graniczy z: Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem oraz Federacją Rosyjską. Kazachstan ma również dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego – na długości 2340 km. Jego stolicą jest Astana. Kartkę dostałam od Alany. Jest to oczywiście swap:-)


8 komentarzy:

 1. Gratuluję swapu. To chyba dość trudny kraj do zdobycia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :-) Ten swap to niespodzianka, bo owszem napisałam wiadomość z propozycją swapu, ale przez wiele dłuuuugich tygodni był bez odzewu. A tu w grudniu dostałam wiadomość od Alany, że wysłała mi kartkę :-)

   Usuń
 2. Zazdroszczę Ci takiej pocztówki z tego państwa! :) Ja niestety otrzymałam w ramach swapu widoczek na grecką uliczkę, także nie jestem zachwycona z wymiany... ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Bardzo mi się podoba ta kartka. Jak już wiedziałam w grudniu że kartka "idzie" to się zastanawiałam jaka będzie ;-) I tak mi się podoba ;-)

   Usuń
 3. Ta kolejka w lewym dolnym rogu mi się bardzo podoba. Gratuluję takiej wspaniałej zdobyczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja korespondencja do tego kraju albo ginęła albo korespondent nie odpowiadał.
  Mimo to od czasu do czasu ponawiam próby.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluje!! ;) Ja jeszcze nie próbowałam szukać nikogo z tego kraju,ale za nie długo pewnie będe szukać.. ale coś mi się zdaje że będzie ciężko..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)