niedziela, 25 stycznia 2015

Wenezuela

Nadszedł czas na dwa nowe kraje w mojej kolekcji. Pierwszym jest Wenezuela. Państwo położone w północnej części Ameryki Południowej. Graniczy z następującymi państwami: Brazylią, Kolumbią i Gujaną. Jego stolicą jest Caracas. Ciekawostką jest to że nazwa Venezuela oznacza "mała Wenecja" i została nadana temu obszarowi przez Amerigo Vespucciego, który zauważył domy na palach u ujścia dzisiejszego jeziora Maracaibo. Pocztówkę dostałam od Karinny w ramach swapu. Trochę długo wędrowała bo została wysłana 27 października. Najważniejsze jednak że dotarła :-)
4 komentarze:

 1. Pocztówka z mapką jest super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna pocztówka, widziałam ją na facebooku była możliwość prywatnej wymiany, ale niestety za dużo chętnych było..
  Gratuluje nowego kraju! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat dzisiaj pokazałam kartkę z Wenezueli, która wędrowała do mnie od czerwca, ale najważniejsze że dotarła cała i zdrowa ;) Twoja mi się podoba, bo każda map card jest warta uwagi :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze ,ze dotarla kartka, bo czesto kartki stamtad gina...poczta pracuje strasznie w Wenezueli, wiem bo tam mieszkam ale teraz jestem w Polsce...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)