wtorek, 24 lutego 2015

USA

Nowy Jork jest najludniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata. Położony jest na wybrzeżu Atlantyku, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, składa się z pięciu dzielnic: Bronksu, Brooklynu, Manhattanu, Queens i Staten Island. Ah ten New York!!! Bardzo chciałabym kiedyś zobaczy to niesamowite miasto i przejechać się słynną żółtą taksówką :-)

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna pocztówka, tym bardziej mi się podoba, bo jeszcze nie mam żadnej z tego miasta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny widok na miasto! Pięknejest to niebo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio wyczytałam, że w Nowym Jorku nie płaci się za przejechany kilometr, tylko za minuty! Dlatego stojąc w korku i siedząc w taksówce, możemy stracić sporo kasy... :/
  Ale to miasto i tak jest moim marzeniem, kiedyś specjalnie wymieniałam się z mieszkanką Nowego Jorku, bo koniecznie chciałam mieć kartkę z tego miasta, choć muszę przyznać, że Twoja jest chyba piękniejsza. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)