wtorek, 12 maja 2015

Niemcy

Speicherstadt to obszar w Hamburgu położony w okolicach portu. Jest to największy na świecie kompleks powiązanych ze sobą magazynów zbudowanych w wilhelmińskim gotyku ceglanym. Zabudowania posiadają ponad stuletnią historię. Powstały pod wpływem decyzji o utworzeniu w Hamburgu portu wolnocłowego w 1888 roku. W latach użytkowania przechowywano w nich zboże, kawę, herbatę, przyprawy i tytoń. Pięciopiętrowe budynki wyposażone były w dźwigi umożliwiające wyładunek towarów wprost z barek. Magazyny zbudowane są z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Front budynków znajduje się od ulicy, natomiast tylna część stanowi ścianę kanału. Spichlerze posiadają charakterystyczne ściany szczytowe, które zwieńczone są wieżyczkami. Obecna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków w Speicherstadt wynosi około 630.000 metrów kwadratowych. Budynki mają rozmaite przeznaczenie, niektóre nadal są wykorzystywane jako magazyny lub hurtownie, inne przeznaczone są pod działalność muzealną lub wystawienniczą. Bardzo podoba mi się ta karteczka :-)

3 komentarze:

  1. Jest to miejsce w Hamburgu, które chciałabym zobaczyć, bo jest naprawdę wyjątkowe i jak widać, bardzo fotogeniczne :) Ten nocny widok przyciąga wzrok i aż chyba dodam ją do ulubionych.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie ten widok zauroczył, tak samo jak pocztówka. Jest naprawdę świetna. Najlepsze są kolory, gdyż wygląda tak jakby się mieniła/błyszczała :-)

      Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)