czwartek, 14 maja 2015

Wielka Brytania

Stonehenge to jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epoki neolitu oraz brązu. Kromlech ten położony jest w odległości 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Najprawdopodobniej związany był z kultem Księżyca i Słońca. Księżyc mógł symbolizować tutaj kobietę, Słońce – mężczyznę. Składa się z wałów ziemnych otaczających duży zespół stojących kamieni. Obiekt od 1986 jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.2 komentarze:

  1. Jeszcze nie widziałam Stonehenge z lotu ptaka;-) wygląda dość dziwnie:D z normalnego punktu widzenia wygląda o niebo lepiej!!
    Stonehenge znajduje się na mojej liście podróżniczej:P:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba też wolę oglądać ten obiekt z normalnego punktu widzenia, bo wówczas jakoś bardziej mnie zachwyca. Ale nie zmienia to faktu, że kartka jest świetna i chyba ją także dodam do ulubionych :p Ja chciałabym zobaczyć Stonehenge przy wschodzie słońca :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)