wtorek, 16 czerwca 2015

Niemcy

Witajcie Kochani! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kartkę, którą  dostałam od Marion. Przedstawia ona Gendarmenmarkt czyli w dosłownym tłumaczeniu Plac Żandarmerii. Jest to plac w historycznym centrum Berlina. Uchodzi on za najpiękniejszy plac niemieckiej stolicy. Niektórzy mówią, że i w całej Europie!? Pośrodku placu stoi Konzerthaus, po stronie południowej Katedra Niemiecka, a po północnej Katedra Francuska. Plac zaprojektował Georg Christian Unger pod koniec XVII jako Linden-Markt. Obecna nazwa pochodzi od pułku, który tu stacjonował w latach 1736 - 1782 i który nazywano z francuskiego "gens d´arms". Bardzo podoba mi się ta kartka. Chciałabym kiedyś zwiedzić Berlin i zobaczyć ten plac :-) Do tej pory nie miałam okazji by zwiedzić stolicę naszych zachodnich sąsiadów. A Wy? Byliście i zwiedzaliście Berlin? 

Dobranoc:-) Wracam jutro z następnymi karteczkami:-)


4 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi się ta pocztówka :) Berlin potrafi zachwycić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna kartka! Połączenie dwóch pór dnia - rewelacja :). Z chęcią wybrałabym się do Berlina... :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie byłam w Berlinie, mimo że co roku przejeżdżam w jego okolicy... W sumie dopiero niedawno zaczęło mnie nieco bardziej ciągnąć do tego miasta. Wcześniej było mi obojętne i wolałam zwiedzić inne niemieckie miasta (większości jeszcze nie zobaczyłam):)
  Pocztówka jest świetna, lubię takie nocne i dzienne widoki na jedno miejsce na jednej kartce:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna pocztóka! Świetny pomysł na takie połączenie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)