niedziela, 16 sierpnia 2015

Brazylia

Praia de Copacabana to jak dla mnie najsłynniejsza plaża na świecie. Ma długość 4 kilometrów. Zamieszkuje ją 400 000 ludzi, co czyni ją jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic świata. Początkowo, aż do połowy XVIII wieku, nosiła nazwę Sacopenapã. Zmiana nazwy nastąpiła po zbudowaniu kaplicy, zawierającej kopię obrazu Dziewica z Copacabany. Została wcielona do Rio de Janeiro 6 lutego 1842. Plaże Copacabany są gospodarzem wielu imprez kulturalnych i sportowych, takich jak noc sylwestrowa czy Mistrzostwa świata w piłce nożnej plażowej. Artyści którzy wystąpili na Copacabanie to m.in. The Rolling Stones, Rod Stewart czy też Lenny Kravitz. Promenada jest pełna drogich hoteli, restauracji, barów i pubów. Od 23 do 28 lipca 2013 roku na plaży w Copacabanie odbyły się 28. Światowe Dni Młodych, w których uczestniczyło prawie 3 mln osób. Być tam kiedyś, to kolejne z moich podróżniczych marzeń :-)1 komentarz:

  1. Wspaniała pocztówka, ale co się dziwić skoro plaża wygląda bajecznie i prezentuje się pięknie. Ja o Brazylii nie marzę, ale znajoma była właśnie w Rio i się jej podobało, więc pewnie by Ci poleciła i plażę i miasto. Z tego kraju mam zaledwie dwie kartki - jeden off i jeden swap, który podoba mi się zdecydowanie bardziej (palmy, plaża).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)