poniedziałek, 14 września 2015

Luksemburg

Luksemburg a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburga to państwo położone w Europie Zachodniej. Graniczy z Francją, Niemcami i Belgią od zachodu i północy. Państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz NATO. Jest to najmniejsze państwo Unii. Słynie z uzdrowiskowych źródeł i rozciąga się na długość 82 km i szerokość 57 km. Bardzo się cieszę z tej kartki bo to nowe państwo w mojej kolekcji :-D
6 komentarzy:

 1. Nie mam jeszcze Luksemburgu i baardzo zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo i to jeszcze z PU, ale fajnie :)! Gratuluję nowego kraju :) Ja Luksemburg już mam, ale pochodzi z wymiany, fajnie byłoby dostać offa z tego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 3. byłam w Luksemburgu, ale przyznam się, że nie słyszałam w ogóle o tym, że tam są źródła uzdrowiskowe. a szkoda, bo uwielbiam te wszystkie paskudnie smakujące wody :D

  off z PU, ładna perełka Ci się trafiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kraj, który z chęcią bym odwiedziła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie byłam w Luksemburgu chociaż oczywiście bardzo bym chciała :) Za to udało mi się w tym roku zdobyć pierwszą kartkę z tego kraju i bardzo jestem z tego zadowolona :) Niestety nie była to kartka z pc, a wysłana przez koleżankę która tam pojechała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)