wtorek, 20 października 2015

Kolorado - USA

Kolorado to stan w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Na północy graniczy z Wyoming i Nebraską, na wschodzie z Kansas, na południu z Oklahomą i Nowym Meksykiem, a na zachodzie z Utah. Kolorado jest jednym z trzech stanów USA nie mających naturalnych granic. Wyznaczają je: długość i szerokość geograficzna, a tym samym Kolorado ma kształt czworoboku. Nazwa terytorium, a następnie stanu pochodzi od nazwy rzeki Kolorado, której hiszpańska nazwa brzmi – Rio Colorado. Na terenie stanu Kolorado leżą cztery parki narodowe: Park Narodowy Black Canyon of the Gunnison, Park Narodowy Mesa Verde, Park Narodowy Gór Skalistych, Park Narodowy Great Sand Dunes. Kartkę dostałam od Judy. To następna pocztówka z oficjalnej wymiany, która mi się podoba ;-)

Miłego wieczoru! 

 

10 komentarzy:

 1. Piękna kartka, te kolory, góry i jezioro. Istna sielanka. Marzy mi się zebranie pocztówek z każdego stanu w US i pewnie nie mniej jednej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taki plan :-) Zobaczymy czy się uda ;-)

   Usuń
 2. świetna pocztówka!! ;-)
  Też właśnie czekam na pocztówkę z Colorado ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczna pocztówka. Znów nie dość, że sam widok powala na kolana, to jeszcze te kolory! Góry na pojedynczych pocztówkach, to zazwyczaj wspaniałe pocztówki. Hmm chyba nie mam nic z tego stanu. Chyba, że jakąś miejscowość, o której nic nie wiem. W sumie dawno nie sprawdzałam jakie stany już mam, a których mi nadal brakuje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi brakuje jeszcze większości stanów ;-)

   Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)