niedziela, 18 października 2015

Piękna Irlandia

W tym poście chciałabym Wam pokazać kartkę którą dostałam od Lei z Irlandii. Irlandia to dla mnie wyspa która jest mglista, wietrzna, deszczowa i cudownie zielona. Kojarzy mi się także ze dniem św. Patryka. Jest to najważniejsze święto w Irlandii, odbywają się wtedy koncerty, parady, wszyscy bawią się przy muzyce i tańcu. Wyczytałam ostatnio że z Irlandii wywodzi się święto Halloween. Początkowo nazywało się ono Samhain. W wyniku emigracji do Ameryki święto zostało zaszczepione na amerykańskim gruncie i zmienione powróciło do Europy. W Irlandii obchodzone jest bardzo hucznie. A Wam z czym kojarzy się Irlandia?
https://www.postcrossing.com/postcards/IE-93748

4 komentarze:

 1. Irlandia kojarzy mi się przede wszystkim z Klifami Moher, ale też zielonymi wzgórzami, otwartymi przestrzeniami i oczywiście irlandzkim piwem! przesympatyczna kartka, rzadko kiedy udaje się zdobyć oficjalną pocztówkę z Irlandii więc gratuluję zdobyczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez 5 lat mieszkałam w Irlandi i teraz gdy myślę o tym, z czym kojarzy mi się to miejsce, to po 1. Sympatyczni, mili ludzie wielu kultur i narodowości, po 2 zieleń w każdym odcieniu, po 3 zmienna pogoda (każdy kto spędził tam jakiś czas powie, że gdy wychodzisz z domu to powinieneś mieć ze sobą 2 rzeczy: okulary przeciwsłoneczne i kurtkę przeciwdeszczową).

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://joanapostcards.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Off z Irlandii - nieżle! Ja ledwo, ledwo umówiłam się kiedyś na prywatną wymianę, a co dopiero myślenie o oficjalnej kartce stamtąd :p Irlandia kojarzy mi się z "P.S.. Kocham Cię", z magicznym Galway, z koniczyną i św. Patrykiem, piwem Guinness, z zielenią, owcami i wspaniałymi Aran Islands. Tak, to chyba takie podstawowe skojarzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W Irlandii pokochałam ich góry, pagórki, kamienie... :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)