środa, 18 listopada 2015

Paryż i jego cuda - Francja

Cześć! Dzisiaj postanowiłam pokazać Wam kartkę od Peggy ukazującą cztery cuda Paryża: Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, Luwr i Katedrę Notre-Dame. O Wieży Eiffla pisałam tutaj: http://mojepocztowkowepodrozowanie.blogspot.com/2015/05/francja_29.html. natomiast o Luwrze tutaj: http://mojepocztowkowepodrozowanie.blogspot.com/2014/03/francja_24.html. O pozostałych dwóch cudach jeszcze nie pisałam tak więc...

Łuk Triumfalny jest to pomnik stojący na Place Charles-de-Gaule. Znajduje się w 8. dzielnicy, na zachodnim skraju Pól Elizejskich. Został zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. 

Notre-Dame de Paris to gotycka katedra. Jej nazwa tłumaczy się jako "Nasza Pani" i odnosi się do Matki Boskiej. Wzniesiono ją na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité w 4. okręgu Paryża. Wybudowana została w latach 1163-1345.

Paryż to jedno z miast na mojej podróżniczej liście, to miasto, które zawsze chciałam zobaczyć i kiedyś zobaczę! I tak na koniec, na pocztówce jest data nadania: 13.11.2015. Wysłana w dniu tego okropnego zamachu... :-(


4 komentarze:

 1. pamiętna data, szczególnie na takiej pocztówce z Paryża... najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie, z takim ujęciem tego miejsca się jeszcze nie spotkałam a jest naprawdę atrakcyjne według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciała bym ją powiesić na swojej ścianie, ponieważ bardzo mi się podoba. To jedna z najładniejszych "Paryżowych", jakie widziałam i ta pamiętna data, o której nie da się zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna kartka - jedna z ładniejszych z Paryża :) Sama nie wiem, który obrazek najładniejszy, ale chyba oba dolne :)
  ta data... pewnie dzięki tej kartce lepiej ją zapamiętasz :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne widoki! Podobny Łuk Triumfalny znajduje się w Londynie (Marble Arch). Ciekawe czy nadawca przeżył ten zamach?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)