wtorek, 20 września 2016

Kolegiata, zamek i stare miasto w Quedlinburgu - Niemcy

Witajcie Kochani :-) Niestety, znów miałam kilkudniową przerwą w blogowaniu :/ Tak to już u mnie z tym czasem, że zawsze jest go za mało :-( Nie mniej, dzisiaj wracam z pocztówką z pięknego niemieckiego miasta Quedlinburg :-) 

Quedlinburg to miasto w środkowych Niemczech w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Założone w 922 przez Henryka I Ptasznika, było w czasach średniowiecznych jednym z najważniejszych królewskich i cesarskich palatiów. Znajduje się tam ponad 1300 domów z muru pruskiego pochodzących z sześciu stuleci, szereg budowli secesyjnych i wyśmienicie zachowany do dnia dzisiejszego średniowieczny plan zabudowy.
 
Kolegiata, zamek oraz stare miasto zostały wpisane w 1994 na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nie wiem jak Wam, ale mnie ta pocztówka bardzo się podoba! Chętnie bym zobaczyła to miasto.... 

2 komentarze:

  1. Quedlinburg ma bardzo ciężką nazwę do zapamiętania :D Architektura w tym mieście jest cudowna i zapewne spacer byłby nie lada atrakcją. Tym bardziej, że jest na liście UNESCO :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz słyszę o tym mieście i tu zgodzę się z Kingą, że nazwę to ma straszną :P Za to budynki nadrabiają i ten mur pruski wygląda niesamowicie. Również chętnie zwiedziłabym to miasto, ponieważ na zdjęciach prezentuje się zachwycająco :)
    PS. Dziś u mnie Toskania od Ciebie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)