sobota, 12 października 2013

RPA


Czas na kolejny nowy kraj. To Republika Południowej Afryki. Państwo na południowym krańcu Afryki. Mimo niepokojów społecznych, RPA pozostaje największą gospodarką na kontynencie i piątą największą na południowej półkuli. Dla mnie kraj niezwykle fascynujący z uwagi różnorodność roślin, zwierząt i ptaków.
Na terenie Republiki Południowej Afryki występuje ponad 20 000 gatunków roślin, co stanowi około 15% wszystkich poznanych roślin na świecie . Nieźle :) Jeżeli chodzi o zwierzęta spotkać pierwszą trójkę największych ssaków, czyli słonia afrykańskiego, nosorożca białego i hipopotama nilowego, jak również najwyższego, czyli żyrafę, najszybszego, czyli geparda i najmniejszego ssaka na świecie, czyli ryjówkę malutką. Wśród ponad 800 gatunków ptaków w RPA znajduje się największy czyli struś i najcięższy latający czyli drop olbrzymi. Oprócz tego można zobaczyć nektarniki i flamingi. 
RPA to jedno z moich marzeń - szczególnie Sun City czyli Miasto Słońca. Wierzę że w niedalekiej przyszłości będę miała okazję zobaczyć ten cudowny kraj. Pocztówka otrzymana od Gosi. Dziękuję :)))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)