niedziela, 28 czerwca 2015

Niemcy

Bastei czyli "baszta" to formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec, charakteryzujących się licznymi formacjami skalnymi. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Można się do niego dostać licznymi szlakami turystycznymi lub autobusem, jeżdżącym pomiędzy miejscowością Rathewalde, a hotelem w okolicy mostu. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody. Kartkę przywiozła mi z wycieczki moja mama :-) Uwielbiam ten widok ;-)7 komentarzy:

 1. Przepiękne miejsce,śliczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż trudno uwierzyć, że to Niemcy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To miejsce jest na mojej niemieckiej liście "must see" :) Jest naprawdę piękne, co pokazuje ta pocztówka! Fajnie, że mama Ci ją przywiozła :) W ogóle nawet inne zdjęcia tego terenu w Internecie są naprawdę oszałamiające. Chyba na południu Niemiec musi być pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie kartka również zachwyciła :-) Co najlepsze od mojej strony Wrocławia jest tam naprawdę niedaleko. Cała Szwajcaria Saksońska znajduje się na południowy wschód od Drezna. Jak pisze Kinga miejsce na liście koniecznie do zobaczenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pocztówka jest rewelacyjna! Aż mnie zazdrość łapie haha :D.Każdy postcrosser na pewno marzy o takim cudeńku :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)