wtorek, 23 czerwca 2015

Ukraina

O Pałacu Maryjskim w Kijowie, pisałam już w innym poście. Dzisiaj chciałabym podac Wam kilka informacji odnośnie budowy, autorstwa i historii tej budowli.  Pałac został zbudowany w latach 1744-52 na zlecenie carycy Elżbiety, według projektu włoskiego architekta Rastrellego przy współudziale jego uczniów pod kierownictwem Iwana Miczurina. Pierwszą koronowaną głową, której noga stanęła w pałacu, była jednak dopiero Katarzyna II w 1787 roku. Od końca XVIII wieku pałac był wykorzystywany jako siedziba generał-gubernatora kijowskiego. W XIX wieku założenie pałacowe podupadło na skutek licznych pożarów, dopiero w 1870 roku zostało zrekonstruowane na zlecenie cara Aleksandra II przez architekta Konstantego Majewskiego. Nazwa pałacu wywodzi się od małżonki ówczesnego cara Marii Aleksandrowny, na której życzenie pałac uświetniono od strony północnej parkiem. Do 1917 roku kompleks służył jako rezydencja dla zagranicznych gości cesarstwa.  Kartkę dostałam od Inny :-)


2 komentarze:

  1. Nigdy nie widziałam takiego rozwiązania na pocztówce. Niby widok na dany budynek, ale także widać pewne sale w środku poprzez ich pokazanie jakby na budynku. Fajne rozwiązanie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)