czwartek, 25 czerwca 2015

USA

Park Narodowy Gór Skalistych to park narodowy w USA, w północno-zachodniej części stanu Kolorado. Znaczną część parku stanowią Góry Skaliste. Został utworzony w 1915 roku. Obszar parku wynosi 1078 km². Park obejmuje część wododziału kontynentalnego Ameryki Północnej, z której przyczyny zachodnie i wschodnie części parku mają odmienny od siebie charakter. Część zachodnia jest bardziej sucha, i mieści wysokie góry i szczyty. Wschodnia część ma charakter mokry i bujny, i dominują tam głębokie lasy. W parku można znaleźć 577 km szlaków, 150 jezior, i ponad 724 km strumieni. Ponad 60 wierzchołków gór w parku sięga wyżej niż 3 657 m, i jedna czwarta parku jest nad poziomem granicy drzew. Najwyższy szczyt w parku to Longs Peak - widoczny na pocztówce, wznosi się 4 346 m n.p.m. Kartkę dostałam od Dede :-)5 komentarzy:

 1. Uwielbiam parki narodowe w Stanach Zjednoczonych, a ta kartka jest piękna:) Górskie krajobrazy zawsze idealnie prezentują się na pocztówkach, więc lubię je otrzymywać, szczególnie gdy jest podpisany łańcuch górski lub szczyt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo :-) Co ważniejsze ze Stanów Zjednoczonych dostaję kartki którymi w dużej większości jestem zachwycona ;P

   Usuń
 2. Ale piękna! Uwielbiam góry. Kolory również piękne na kartce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)