czwartek, 13 sierpnia 2015

Niemcy

Bonn to miasto federalne na prawach powiatu w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, po obu stronach rzeki Ren. Historia miasta liczy ponad 2 000 lat i sięga do czasów germańskich i rzymskich osad. Od 1597 do 1794 Bonn było rezydencją książąt kolońskich, a w 177 0 r. przyszedł tu na świat Ludwig van Beethoven. W Bonn swoją główną siedzibę ma dzisiaj sześć ważnych ministerstw: edukacji, zdrowia, obrony, środowiska, rolnictwa oraz współpracy gospodarczej. Pozostałe ministerstwa mają tu swoją drugą siedzibę. W Willi Hammerschmidt znajduje się druga siedziba Prezydenta Republiki, a w Pałacu Schaumburg - druga siedziba Kanclerza Niemiec. Bonn jest także siedzibą 16 agend podporządkowanych ONZ oraz uniwersytetu który jest jedną z najlepszych szkół wyższych w Niemczech.


1 komentarz:

  1. niewiele wiedziałam o tym mieście dotychczas, ale Twój post troszkę to zmienił. przede wszystkim nie miałam pojęcia, że to akurat w tym mieście urodził się Beethoven! ciekawa kartka. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)