wtorek, 12 stycznia 2016

Zamek Chenonceau jako jeden z zamków nad Loarą - Francja

Cześć! W tym poście chciałabym pokazać Wam kartkę od Isy. Zamek Chenonceau jest jednym z tzw. zamków nad Loarą, usytuowanym w miejscowości Chenonceaux we Francji. Bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Były to: Katherine Briçonnet, Diana de Poitiers, królowe Katarzyna Medycejska i Ludwika Lotaryńska oraz Louise Dupin i Marguerite Pelouze. Zamek znajduje się nad rzeką Cher w samym sercu Turenii. Jego początki sięgają XIII w., gdy znajdowała się tu forteca i warowny młyn, należące do rodu Marques. Z tej pierwotnej budowli zachowała się okrągła wieża. Obecnie zamek Chenonceau jest, zaraz po Wersalu, najliczniej odwiedzanym przez turystów zamkiem francuskim - około miliona zwiedzających w skali roku. Zakochałam się w tej pocztówce i zamku :-)

17 komentarzy:

 1. Zamek wygląda przepięknie i magicznie! Chyba stojąc na wodą bałabym się, że wpadam o niej heh

  OdpowiedzUsuń
 2. To miejsce wygląda jak z bajki! <3 Kartka jest świetna! Sama chciałabym taką dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda jak z bajki, a do tego jeszcze ten balon dodaje pocztówce smaczku :) Piekna.

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, niesamowite miejsce! chyba nie spotkałam się jeszcze z zamkiem nad wodą, ale muszę przyznać, że ten jest przepiękny i robi wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna! i jeszcze ten balon kolorystycznie pasujący do całej pocztówki, dodaje uroku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Urzekła mnie ta kartka, wprost cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 7. O rany! Co za cudo!!! Zakochałam się w tej pocztówce!

  OdpowiedzUsuń
 8. Często o uszy obija mi się nazwa tego zamku, ale nigdy nie widziałam żadnego zdjęcia, a to takie cudowne miejsce! Chyba muszę ten zamek dopisać do mojej listy zamków, które chcę zobaczyć. Ta rzeka i tyle zieleni! Nic tylko spacerować :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)