środa, 2 marca 2016

Wodospady Huangguosu i Detian - Chiny

Cześć! Dzisiaj wracam do Was z pocztówką, którą dostałam z Pekinu od Luny. Karteczka ukazuje widok na dwa wodospady:  Wodospad Huangguoshu i Wodospad Detian. Poniżej kilka słów o tych wodospadach. Muszę się przyznać że sama wcześniej o nich nie słyszałam ;-)


Pierwszy z  wymienionych wodospadów, jest jednym z największych w Chinach i we wschodniej Azji. Znajduje się na rzece Dabang w prowincji Guizhou i jest wysoki na 78 m oraz szeroki na 101 m, z czego główny spad mierzy 67 m wysokości, oraz 83 m szerokości. Jego największą atrakcją jest jaskinia Shuiliandong -jest to jaskinia wodnej kurtyny, która znajduje się na tyle wodospadu. Dzięki tej jaskini, zwiedzający mają okazję nie tylko podziwiać widok, ale także dotknąć i poczuć wodospad. Huangguoshu to jeden z nielicznych wodospadów, które można podziwiać z każdej strony i perspektywy.

Z kolei Wodospad Detian,  znajduje się na granicy chińsko-wietnamskiej w górnym biegu rzeki Guichun, która ma swój początek w Chinach i płynie przez Guangxi do Wietnamu, a następnie zawraca do Guangxi. Wodospad ma szerokość 100 m, a wysokość 80. Mówi się, że jest najpotężniejszym międzynarodowym wodospadem Azji. Ilość wody w wodospadzie zależy od pory roku, w sezonie deszczowym przepływ jest większy, a widok piękniejszy. Najpiękniejszy widok rozciąga się od strony chińskiej wprost na zielone góry Wietnamu :-)

Mnie się ta kartka i wodospady bardzo podobają a Wam? Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczoru :-)
 

6 komentarzy:

 1. Mam słabość do wodospadów. Przepiękne widoki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne wodospady, bardzo lubię oglądać je na żywo, ale myślę, że o wiele bardziej kartka przypadłaby mi do gustu gdyby był na niej tylko jeden wodospad w pełnej krasie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze na swój sposób podziwiałam wodospady, ponieważ niektóre uderzają z taką siłą, że aż oczy wychodzą na wierzch haha :D Nie widziałam ich zbyt wielu, ale mam listę takich, które chciałabym zobaczyć. Te na pocztówce są piękne, szczególnie to dolne ujęcie i widzę je na dwóch osobnych kartkach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że tak rzadko widuję wodospady na żywo. Bardzo ładne widoki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudo! Chciałabym kiedyś na żywo zobaczyć takie wodospady ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne wodospady! uwielbiam takie widoki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)