wtorek, 10 maja 2016

Inny Świat - Seszele

Cześć! Seszele zawsze były moim marzeniem, od dziecka. Gęboko wierzę w to, że tak musiał wyglądać biblijny raj  stworzony przez Boga dla pierwszych ludzi. Dlatego też, odkąd tylko załapałam bakcyla postrossing'u, "walczyłam" jak szalona by zdobyć kartkę z tego mojego raju ;-) W końcu moje małe marzenie się spełniło. 

Co do samych Seszeli, to jest to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód. Seszele stanowią grupę 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Dwa główne archipelagi kraju to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Tylko 33 wyspy są zamieszkane. Największa z wysp to Mahé i na niej znajduje się stolica kraju Victoria oraz zamieszkuje na niej ponad 80% ludności. Pozostałe większe wyspy to Praslin, Silhouette i La Digue. 

A Wy pochwalcie się, macie w swoich zbiorach kartki z tego przepięknego miejsca? 


P.S. Gorąco zachęcam do udziału w "Toskańskim Candy" :-)


7 komentarzy:

 1. Masz rację, to musi być raj :)
  Przepiękna kartka. Moja najbardziej egzotyczna kartka pochodzi z Indonezji :D :D Więc Seszeli nie mam. Ale mogę przynajmniej popatrzeć na Twoją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie się cieszę z tej kartki! Nie pamiętam już ile wiadomości i maili wysłałam z prośbą/błaganiem o wymianę ;-)

   Usuń
 2. wydaje mi się, że nie mam kartki z Seszeli (a w każdym razie jej nie publikowałam na blogu) więc uprzejmie zazdroszczę Twojej. jest naprawdę piękna i to faktycznie musi być raj na ziemi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. sprawdziłam jeszcze raz i jednak mam :D do mnie dotarły takie Seszele: http://pasazerkowy.blogspot.com/2013/01/1370-seszele.html no bajka! i u Ciebie i u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Twoja karteczka z Seszeli też cudowna. Nie omieszkałam zostawić komentarza jakiś czas temu :-)

   Usuń
 4. Seszele dla mnie również są symbolem raju. Niestety nie mam pocztówki, jedynie kilka folderów turystycznych z bajecznymi krajobrazami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już jakiś czas temu straciłam nadzieję na kartkę z tego rajskiego kraju a tu niespodzianka ;-)

   Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)