poniedziałek, 23 stycznia 2017

Po prostu Vancouver - Kanada

Cześć! 

Dzisiaj, pocztówka z Kanady - dokładnie z Vancouver.  

Vancouver leży na pacyficznym, zachodnim wybrzeżu Kanady, w południowo-zachodniej części kraju. Jest to największa aglomeracja prowincji Kolumbia Brytyjska. Powstanie miasto zawdzięcza istnieniu dogodnego, naturalnego portu, jakim jest ujście rzeki Fraser do cieśniny Georgia. To jedno z niewielu tego typu miejsc na trudno dostępnym, górzystym wybrzeżu zachodnim. Miasto, z trzech stron otoczone wodą, sąsiaduje ze stromymi stokami gór wznoszących się ponad 1500 m n.p.m. Na pocztówce widok na Canada Place. To okazały, przestronny, nowoczesny obiekt, w którym mieści się m.in.: centrum wystawowo-konferencyjne, pasaż z wystawą eksponującą sztukę plemion indiańskich zachodniej Ameryki, kącik olimpijski - upamiętniający oryginalne podium zimowej olimpiady, rozgrywanej w 2010 r.. Wyczytałam że podium stoi dokładnie w tym samym miejscu, w którym były wręczane medale. W Canada Place znajduje się także makieta kuli ziemskiej, zawieszona pod sufitem  holu a która obraca się wokół własnej osi. Ilustruje przy tym aktualny stan zachmurzenia nad poszczególnymi rejonami mórz i lądów - ciekawe :-) Fajna pocztówka, cieszę się że ją dostałam ;-)
6 komentarzy:

 1. Na Twoim miejscu też bym się cieszyła z takiej pocztówki. Ten fioletowy kolor dodaje jej uroku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam że fiolet dodaje uroku tej pocztówce :-) Tylko zastanawia mnie jedno, ile w tym kolorze jest "natury" a ile graficznej obróbki ;-)

   Usuń
 2. Jedno z najładniejszych miast na świecie! Chciałbym tam mieszkać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ehhh te kanadyjskie miasta ;-) Ja za to, uwielbiam Toronto ;-) Ale obiektywna w tej kwestii nie jestem ;-)

   Usuń
 3. Cudna! I jaki kolor, pewnie nieco podciągnięty w programie graficznym, ale mimo to świetna. Z tej serii widziałam już pocztówki i nawet mam jakieś w favourites na PC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajne są pocztówki z tej serii. Kilka na szczęście mam ;-)

   Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)