czwartek, 27 kwietnia 2017

Koło Milenijne w Londynie - Wielka Brytania

Hej :-)

Dzisiejszy post poświęcony jest jednej z głównych atrakcji turystycznej Londynu - mianowicie London Eye. London Eye znane jest również jako Millennium Wheel czyli Koło Milenijne.  

Koło usytuowane jest naprzeciwko Parlamentu, pomiędzy mostami Waterloo a Westminster. Pomysł na zbudowanie największe go na świecie koła widokowego powstał w 1994 roku. Autorami projektu są: David Marks i Julia Barfield. Obiekt jest jedną z trzech budowli wybudowanych w Londynie z okazji nowego tysiąclecia . Inauguracja otwarcia odbyła się 31 grudnia 1999 roku, a od marca 2000 roku koło zostało udostępnione dla odwiedzających. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania :-D 

Byłam w Londynie w październiku ubiegłego roku. Widziałam to niesamowite koło na żywo. Wrócę tam jeszcze! Do Londynu i na London Eye  :-) Kiedyś, któregoś dnia! 

 

7 komentarzy:

 1. Chciałabym kiedyś przejechać się takim dużym diabelskim młynem, niekoniecznie tym w Londynie ;)
  Pocztówka śliczna, chyba mam gdzieś kartkę z tej serii z szarą/srebrną ramką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Diabelski młyn to fajna atrakcja naprawdę godna polecenia. Seria - z szaro/srebrną ramką jest dosyć popularna w Londynie. Można kupić sporo fajnych kartek z tej serii :-)

   Usuń
 2. Nigdy nie byłam w Londynie,może dlatego, że im bliżej tym dalej? Najgorzej, że właśnie w takich popularnych miejscach podróży występują różne akty terroru, nie wiem, czy np. bezpieczniej nie jest w Turcji, czy Egipcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Londynie byłam jeden jedyny raz, właśnie w październiku i polecam zdecydowanie! To takie piękne, ciekawe miasto :-) A zagrożenie terrorystyczne?! Wyznaję zasadę: "nigdy nie pozwól by strach przed działaniem (patrz podróżowanie) wykluczył Cię z gry" ;-D Co ma być to będzie!

   Usuń
 3. Świetna kartka! Na pewno jakbym była w Londynie skorzystałabym z tej atrakcji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atrakcja sama w sobie fajna ale cenowo już gorzej :-P

   Usuń
 4. Będąc w Londynie widziałem ten młyn, ale z daleka. W Wiedniu jest podobna atrakcja turystyczna - Riesenrad.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)