środa, 3 maja 2017

Francuski klejnot na Oceanie Indyjskim - Reunion

Reunion  to wyspa na Oceanie Indyjskim, położona około 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusu. Jest ona najdalej wysuniętą na zachód częścią archipelagu Maskarenów. O rany nawet nie wiedziałam że taki archipelag istnieje :-D Ile to człowiek się jeszcze uczy przez tą swoją pocztówkową pasje. No ale wracając do Reunion.... Wyspa zajmuje powierzchnię 2512 km². Zamieszkuje ją ponad 800 tysięcy osób. Reunion to departament Francji o statusie departamentu zamorskiego. Wyspa dzieli się na 4 okręgi  i 49 kantonów. Stolicą departamentu jest, położone na północy wyspy, Saint-Denis. Inne ważne miasta to: Saint-Paul, Saint-Pierre, Le Tampon, Saint-Louis, Saint-André i Le Port.  O Reunion mówi się że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Miejsce nadal nieodkryte i mające wiele do zaoferowania. Wyspa często jest określana jako l’ile intense – czyli surowa wyspa. 

Chciałabym tam kiedyś polecieć :-D


 

4 komentarze:

 1. Piękna pocztówka:) też mam pocztówke z tego archipelagu. Co ciekawe otrzymałam ta pocztówke właśnie przez Postcrossing, ale przez prywatny swap.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam że ładna jest :-) Czasem się taka egzotyczna oficjalna wymiana trafi :-D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba :-) Najchętniej to bym się wykapała pod tym wodospadem ;-P

   Usuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)