poniedziałek, 4 listopada 2013

Polska

Czas na pocztówki z naszej pięknej Polski :) 
Krynica-Zdrój – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Położone jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, stanowi bazę wypadową w okoliczne góry. Miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Narciarstwo uprawiać można na stokach w Krynicy-Słotwinach i na Jaworzynie (1114 m n.p.m.), gdzie funkcjonuje stacja narciarska. Krynica Zdrój to także miejscowość uzdrowiskowa. Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach krynickich źródeł datuje się na pierwszą poł. XVIII w. Doroczną imprezą w mieście jest organizowany od 1967 r. Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury, pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego. Od września 1990 roku w odbywają się  coroczne spotkania polityków i przedsiębiorców pod nazwą "Forum Ekonomiczne". W Krynicy-Zdroju istnieje i funkcjonuje kilka muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Nikifora.  

Pocztówka z moich prywatnych zbiorów :) Byłam w Krynicy-Zdroju kilkakrotnie. Zafascynowana tamtymi rejonami wracam jak tylko mam czas :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)