niedziela, 11 października 2015

Armenia

Jakiś czas temu, umówiłam się na swap z Armenii. I w końcu karteczka dotarła :-) Armenia jest państwem w Azji na Kaukazie Południowym. Graniczy z Gruzją, Iranem, Azerbejdżanem oraz Turcją. Niepodległość uzyskała w 1991 r. w związku z rozpadem ZSRR. Armenia nie ma dostępu do morza. Stolicą jest obecnie Erywań, który jest też największym miastem w kraju. Od 1991 roku należy do Wspólnoty Niepodległych Państw, a od 2015 roku do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Pocztówkę dostałam od Annie :-)


 

8 komentarzy:

 1. Mimo, że pocztówka mnie nie zachwyciła, to i tak skakałabym pod sufit gdybym otrzymała kartkę z Armenii. Do tej pory napisałam wiadomości chyba do 2-3 osób z tego kraju i żadna mi nie odpisała, niestety. Ale widzę, że jednak się da umówić tam na swap, więc może za jakiś czas spróbuję znów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie kartka również nie zachwyciła, ale biorąc pod uwagę jak trudno było ją zdobyć - cieszyłam się bardzo gdy dotarła. Tak szczerze to piękny był znaczek na kopercie. Niestety gdzieś ją zachomikowałam:-(

   Usuń
 2. sama kartka wygląda jak wiele kartek z tamtego rejonu - jakby lata świetności miała dawno za sobą, ale tak jak napisała Kinga - sam fakt zdobycia kartki z tak trudnego do zdobycia miejsca spowodowałby, że cieszyłabym się z niej jak dziecko. miałam w tym roku odwiedzić Erywań, ale niestety okazało się, że pociągi jeżdżą tam z Gruzji co dwa dni i oczywiście akurat nie w te, w których planowaliśmy wycieczkę tam. może kiedyś? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie kartka wygląda jak z przeszłej epoki. Niemniej cieszę się że jest :-) Ja to bym do Gruzji pojechała. Oj pojechałabym :-)

   Usuń
 3. A mnie pocztówka bardzo się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie moja kartka podoba mi się bardziej, chociaż gdybym miała dostać Twoją albo nic... wybrałabym Twoją! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)