środa, 30 marca 2016

Hawana i jej różne oblicza - Kuba

Cześć! Dzisiaj chcę Wam pokazać kartkę, którą dostała moja mama a która trafiła do mnie ;-) 

Hawana -  powstała na początku XVI wieku - dokładnie około 1515 r.. Była jednym z pierwszych miast Nowego Świata, po opanowaniu wyspy przez hiszpańskie wojska Diego Valasqueza de Cuellara. Założono je nad zatoka stanowiąca najbezpieczniejszy, naturalny port na świecie. Początkowo była tylko portem handlowym, ale w 1607 r. została stolicą hiszpańskiej kolonii: Kuby. W 1728 r. powstał w Hawanie Uniwersytet. Hawana była ulubionym miejscem Ernesta Hemingwaya, który spędził w tym mieście 20 lat swojego życia. W Hawanie znajdują się liczne zabytki architektury kolonialnej. Z tego powodu stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 r. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.5 komentarzy:

 1. Tak sobie myślę i chyba nie mam pocztówki z Kuby. Hmm... a może mam? Już sama nie wiem :D
  Te widoki z palmami i tymi świetnymi samochodami są najlepsze jak dla mnie, takie typowo kubańskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam, że z Kuby dość ciężko dostać kartkę, więc zazdroszczę zdobyczy. Jak dla mnie, to jedno wielkie zdjęcie wystarczyło by na pocztówce, ponieważ oddaje cały klimat Kuby :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ Ci się trafiło! Kartkę z Kuby wysłał do mnie 4 lata temu kolega i niestety do dzisiaj nie doszła :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, ze na Kubie mieszkańcy mają dostęp do Internetu tylko przez godzinę dziennie. może dlatego ciężko zdobyć stamtąd pocztówkę. Piękna pocztówka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kuba to jedno z miejsc, które muszę odwiedzić z kilkoma moimi znajomymi, a przynajmniej takie mamy plany jak będziemy mieć "trochę" wolnych pieniędzy (czytaj: nie w najbliższej przyszłości :D). Kartki z tego miejsca nie mam, ale bardzo mi się marzy! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)