wtorek, 29 marca 2016

Korzenna wyspa - Grenada

Witajcie Kochani! 

Po trzech tygodniach problemów z internetem znowu mam kontakt ze światem. Przez te problemy, nie miałam okazji złożyć Wam życzeń świątecznych :-( ! Mam nadzieję że Święta Wielkiejnocy, spędziliście w miłej, rodzinnej atmosferze :-) W ostatnich tygodniach dostałam sporo nowych i fajnych, moim skromnym zdaniem karteczek. Jako pierwszą, dzisiaj chciałabym pokazać Wam kartę z Grenady, którą dostałam w ramach swapu od Arkadiego. Któregoś styczniowego dnia, znalazłam na stronie postcrossing.com, konto Arkadiego w którym pisał że mieszka obecnie na karaibskiej wyspie Grenada i jak ktoś mu wyśle kartkę to on w ramach wymiany odeśle swoją. Pomyślałam sobie, że czemu nie?! W końcu i tak już wiele kartek mi przepadło więc jedna więcej .... I tak oto jest ta pocztówka z nowego w mojej kolekcji kraju. Poniżej parę informacji o "korzennej wyspie" jak nazywają Grenadę. Jest to państwo wyspiarskie na wyspie Grenada i części wysp archipelagu Grenadyn na Morzu Karaibskim. Jest jednocześnie jednym z najmniejszych państw na półkuli zachodniej. Jej największe wyspy to Grenada, Carriacou, Ronde Island, Mała Martynika. Większość społeczeństwa mieszka na największej wyspie Grenadzie. Największym miastami i jednocześnie stolicą jest Saint George’s. Państwo zajmuje obszar o powierzchni 344 km2 i zamieszkiwane jest przez ok. 110 tys. mieszkańców. Wyspa Grenada została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1498 r., podczas jego trzeciej wyprawy do Nowego Świata. Kolumb nie dobił jednak do brzegu wyspy i przez kolejnych ponad sto lat wyprawy z Europy omijały ją. Obecnie Grenada nazywana jest, jak wspomniałam wcześniej - Korzenną Wyspą - ze względu na prowadzoną na szeroką skalę uprawę muszkatołowców, goździków, cynamonu, kakaowca, imbiru i kurkumy :-)


 

5 komentarzy:

 1. Jaki widok na tej pocztówce! Plaża, palmy, woda, ojjj pospacerowałabym :)
  Gratuluję nowego miejsca w kolekcji! Nie mam jeszcze niczego z Grenady, ale zapamiętam sobie tę osobę, o której wspominasz :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę z tej kartki! Szczególnie z tego względu, że tak jak pisałam w poście, nie umawiałam się na tego swapa. Po prostu zaryzykowałam i wysłałam kartkę pierwsza o tak. Fajnie że są jeszcze tacy ludzie jak Arkadi. Bo ostatnimi czasy, bardzo się rozczarowałam umawiając się na zagraniczne swapy :(

   Usuń
 2. Widok taki, ze chce się wskoczyć do tej wody i brodzić tak niej do wieczora :) Bardzo zazdroszczę, ponieważ w swojej kolekcji nie posiadam jeszcze Grenady, w sumie moja kolekcja w porównaniu do Twojej, jest dość skromna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Do tej wody to i ja bym chętnie wskoczyła! Marzenie :-) Spokojnie, myślę że jeszcze i Twoja kolekcja będzie równie duża jak moja o ile nie większa ;-)

   Usuń
 3. Jeeej! Zazdroszczę :) Tęsknię juz za latem, choć dzisiejsza pogoda mnie bardzo cieszy, bo już coraz bliżej! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)