niedziela, 3 kwietnia 2016

Wokół Malá Skála

Od Marceli, dostałam kartkę z widokiem na gminę Malá Skála. Na pierwszym planie widoczne są ruiny  zamku Vranov - Pantheon. Jest to pozostałość po średniowiecznym zamku, nazywanym też Skály. Po 1820 r. zameczek został przebudowany w modnym wówczas duchu romantyzmu przez barona Römischa.Na kartce widoczne jest też zdjęcie przedstawiające tzw. Suché skaly, inaczej zwane Organami Kantora albo Czeskimi Dolomitami. Jest to jedyna w swoim rodzaju formacja geomorfologiczna, a od 1965 r. obszar chroniony. Ostatnia fotografia to widok na zabytkowe gospodarstwo Boučkův statek. 4 komentarze:

  1. Zauważyłam, że Czesi mają mnóstwo ładnych pocztówek z zamkami. Ta przedstawia ładne i ciekawe widoki, sama chętnie bym ją przygarnęła ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękna kartka, zresztą jak większość czeskich kartek. a miejsce wygląda na bardzo ciekawe i warte odwiedzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejna kartka, która nie jest singleview, a bardzo mi się podoba! :D Chyba muszę się w końcu do nich przekonać, bo z posta na post widzę, że też potrafią być ładne i estetyczne! :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny a także za wszystkie komentarze i miłe słowa. Wszystkie zawsze czytam i są dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli zostawicie komentarz, bądź adres bloga, możecie być pewni że Was odwiedzę :-)